សម្តេច​មហា​បវរ​ធិបតី ហ៊ុន ម៉ា​ណែ​ត អញ្ជើញ​ជា​អធិបតី ក្នុង​ពិធី​សម្ពោធ​ដាក់​ឱ្យ​ប្រើប្រាស់​ជា​ផ្លូវការ អគារសិក្សា អគារ​ស្នាក់នៅ​របស់​គ្រូបង្រៀន ទីចាត់ការ និង​អគារ​កាត់ដេរ នៅ​វិទ្យាល័យ ហ៊ុន​សែន វាលរេញ - ឯកឧត្តម​អភិ​សន្តិ​បណ្ឌិត ស សុខា លើកទឹកចិត្ត​អង្គការ​ដៃគូ​ជាតិ និង​អន្តរជាតិ និង​ណែនាំ​អាជ្ញាធរ​ជាប់​ព្រំដែន ត្រៀម​បង្ការ ទប់ស្កាត់​ជនអន្ដោប្រវេសន៍ ចេញ​-​ចូល​កម្ពុជា ដោយ​ខុសច្បាប់ នា​ឱកាស​បុណ្យចូលឆ្នាំ​ខ្មែរ​! - សម្ដេច​មហា​បវរ​ធិបតី ហ៊ុន ម៉ា​ណែ​ត អះអាងថា រាជរដ្ឋាភិបាល​កម្ពុជា​បន្ដ​គន្លង​ដ៏​ល្អ​ប្រពៃ​របស់​សម្ដេច​តេជោ ហ៊ុន សែន ក្នុង​ការយកចិត្តទុកដាក់​សាសនិក​ខ្មែរឥស្លាម​តាំង​ពី​ចូល​ខែ​រ៉ា​ម៉ា​ឌន និង​បញ្ចប់ - រួម​គ្នា​អភិវឌ្ឍ​ទេសចរណ៍​ប្រកបដោយ​បរិ​យាប​ន្ន និង​ការអភិវឌ្ឍ​ទេសចរណ៍​នៅ​នឹង​កន្លែង ដើម្បី​ជួយ​លើកកម្ពស់​ជីវភាព​ប្រជាពលរដ្ឋ​ក្នុង​សហគមន៍​ - សម្តេច​តេជោ ហ៊ុន សែន អញ្ជើញ​ជា​អធិបតី​ក្នុង​ពិធី​អបអរសាទរ និង​បំពាក់​ឋានន្តរសក្តិ​ថ្នាក់​នាយ​ឧត្តមសេនីយ៍ផុត​លេខ ផ្កាយ​មាស ៥ ជូន សម្តេច​ពិជ័យ​សេនា ទៀ បាញ់ និង​សម្តេច​កិត្តិ​សង្គហ​បណ្ឌិត ម៉ែន សំអន - ឆ្នាំ​២០២៤ ក្រសួង​មហាផ្ទៃ​បន្ត​កិច្ចសហប្រតិបត្តិការ​ប្រយុទ្ធ​ប្រឆាំង​ឧក្រិដ្ឋកម្ម​ឆ្លងដែន​បាន​៦០៦​ករណី​ - ​ឯកឧត្តម​អភិ​សន្តិ​បណ្ឌិត ស សុខា ណែនាំ​ឱ្យ​សិក្សា​បញ្ជូន​នគរបាល​ល្មើស​វិន័យ ទៅ​ធ្វើការ​នៅ​ព្រំដែន ពី ៣ ទៅ ៦​ខែ​ - ផ្លូវ​ថ្មើរជើង (Walk Street) ភ្នំពេញ បាន និង​កំពុង​ទទួល​បាន​ការចាប់​អារម្មណ៍​យ៉ាងខ្លាំង​ពី​ប្រជាពលរដ្ឋ ជាពិសេស ប្រជាពលរដ្ឋ​ដែល​រស់នៅ​ក្នុង​រាជធានី​ភ្នំពេញ​ - ឯកអគ្គរដ្ឋទូត​ហ្វាំង​ឡ​ង់​ថ្មី ប្ដេជ្ញា​ពង្រឹង និង​ពង្រីក​កិច្ចសហប្រតិបត្តិការ​ជាមួយ​កម្ពុជា ឱ្យ​កាន់តែ​រីកចម្រើន​បន្ថែម​ទៀត - សម្តេច​មហា​បវរ​ធិបតី ហ៊ុន ម៉ា​ណែ​ត​អញ្ជើញ​ជា​អធិបតី​ដ៏​ខ្ពង់ខ្ពស់ ក្នុង​ពិធី​ប្រគល់​សញ្ញាបត្រ​ជូន​ដល់​និស្សិត​ជ័យលាភី​ចំនួន ៤ ៤២៦​នាក់ (​នារី ៣ ៩២៤​នាក់​) នៅ​វិទ្យាស្ថាន​វ៉ាន់ដា
កូនឈើ​ចំរុះ​ប្រមាណ​ជាង ៤​ពាន់​ដើម ត្រូវបាន​ឯកឧត្តម​អភិបាល​ខេត្ត​កំពង់ធំ នាំយក​ទៅ​ដាំ​នៅលើ​ដី​អភិរក្ស​តំបន់​៣ ក្នុង​ភូមិសាស្ត្រ​ក្រុង​ស្ទឹងសែន
(​រដ្ឋបាល​ខេត្ត​កំពង់ធំ​): ឯកឧត្តម ងួន រតនៈ អភិបាល​ខេត្ត​កំពង់ធំ និង​ឯកឧត្តម ឡៅ ទិព្វ​សីហា រដ្ឋលេខាធិការ​ក្រសួង​រៀបចំ​ដែនដី នគរូបនីយកម្ម​សំណង់ និង​សុរិយោដី ដឹកនាំ​ក្រុម​ការងារ​ចំ ចុះ​ដាំ​កូនឈើ​ចំរុះ​ប្រមាណ​ជាង ៤​ពាន់​ដើម ក្នុងនោះ​មាន ត្នោត ឬ​ស្សី និង​រាំង នៅលើ​ដី​អភិរក្ស​តំបន់​បី នៅ​ចំណុច​តំបន់​សសរ​មួយ ស្ថិតនៅ​ក្នុង​សង្កាត់​ស្រ​យ៉ូវ ក្រុង​ស្ទឹងសែន ខេត្ត​កំពង់ធំ នា​រសៀល​ថ្ងៃ​ទី ១៥ ខែ​ធ្នូ ឆ្នាំ​២០២១​។​
​នៅក្នុង​យុទ្ធនាការ​ដាំ​កូនឈើ​នេះ​ផងដែរ​គឺ​ឯកឧត្តម ងួន រ​តន​: បាន​បញ្ជាក់​ផង​ដែរ​ថា ក្រោយពេល​ដែល​សម្ដេច​អគ្គមហាសេនាបតី​តេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រី​នៃ​កម្ពុជា​បាន​ចេញ​នូវ​បទបញ្ជា​ដល់​អភិបាលខេត្ត​ជុំវិញ​បឹង​ទន្លេសាប សូម​ចាត់វិធានការ​ទប់ស្កាត់​បង្ក្រាប​ជា​បន្ទាន់​នូវ​រាល់​សកម្មភាព​ដែល​រំលោភ​បំពាន​រង​ការកាប់​ទន្ទ្រាន​ពី​សំណាក់​ឈ្មួញ​ខិលខូច ដើម្បី​យក​ដី​តំបន់​៣​នេះ រៀបចំ​ដាំ​កូនឈើ​ឡើងវិញ ផ្ដល់​ជា​ជម្រក​ត្រី​ពង និង​ជម្រក​សត្វ​ជាដើម​។
​ឯកឧត្តម​បន្ថែមទៀតថា ការដាំ​កូនឈើ​នៅពេលនេះ គឺ​យើង​ដាំ​នៅលើ​ដី​ដែល​កាប់​ទន្ទ្រាន​ថ្មី ហើយ​ចំពោះ​នៅតាម​ព្រំប្រទល់​រវាង​តំបន់​២ និង​តំបន់​៣ គឺ​ជា​យើង​មិនទាន់​បាន​ដាំ​នោះទេ យើង​នៅ​រង់ចាំ​រហូតដល់​ប្រជាពលរដ្ឋ​គាត់​ប្រមូល​ផល​ស្រូវ​រួច ទើប​យើង​រៀបចំ​ផែនការ​ដាំ​កូន​ឈើ​នៅ​តាម​ព្រំប្រទល់​តំបន់ ២ និង​តំបន់ ៣ បន្តទៀត​។​