សម្តេច​មហា​បវរ​ធិបតី ហ៊ុន ម៉ា​ណែ​ត អញ្ជើញ​ជា​អធិបតី ក្នុង​ពិធី​សម្ពោធ​ដាក់​ឱ្យ​ប្រើប្រាស់​ជា​ផ្លូវការ អគារសិក្សា អគារ​ស្នាក់នៅ​របស់​គ្រូបង្រៀន ទីចាត់ការ និង​អគារ​កាត់ដេរ នៅ​វិទ្យាល័យ ហ៊ុន​សែន វាលរេញ - ឯកឧត្តម​អភិ​សន្តិ​បណ្ឌិត ស សុខា លើកទឹកចិត្ត​អង្គការ​ដៃគូ​ជាតិ និង​អន្តរជាតិ និង​ណែនាំ​អាជ្ញាធរ​ជាប់​ព្រំដែន ត្រៀម​បង្ការ ទប់ស្កាត់​ជនអន្ដោប្រវេសន៍ ចេញ​-​ចូល​កម្ពុជា ដោយ​ខុសច្បាប់ នា​ឱកាស​បុណ្យចូលឆ្នាំ​ខ្មែរ​! - សម្ដេច​មហា​បវរ​ធិបតី ហ៊ុន ម៉ា​ណែ​ត អះអាងថា រាជរដ្ឋាភិបាល​កម្ពុជា​បន្ដ​គន្លង​ដ៏​ល្អ​ប្រពៃ​របស់​សម្ដេច​តេជោ ហ៊ុន សែន ក្នុង​ការយកចិត្តទុកដាក់​សាសនិក​ខ្មែរឥស្លាម​តាំង​ពី​ចូល​ខែ​រ៉ា​ម៉ា​ឌន និង​បញ្ចប់ - រួម​គ្នា​អភិវឌ្ឍ​ទេសចរណ៍​ប្រកបដោយ​បរិ​យាប​ន្ន និង​ការអភិវឌ្ឍ​ទេសចរណ៍​នៅ​នឹង​កន្លែង ដើម្បី​ជួយ​លើកកម្ពស់​ជីវភាព​ប្រជាពលរដ្ឋ​ក្នុង​សហគមន៍​ - សម្តេច​តេជោ ហ៊ុន សែន អញ្ជើញ​ជា​អធិបតី​ក្នុង​ពិធី​អបអរសាទរ និង​បំពាក់​ឋានន្តរសក្តិ​ថ្នាក់​នាយ​ឧត្តមសេនីយ៍ផុត​លេខ ផ្កាយ​មាស ៥ ជូន សម្តេច​ពិជ័យ​សេនា ទៀ បាញ់ និង​សម្តេច​កិត្តិ​សង្គហ​បណ្ឌិត ម៉ែន សំអន - ឆ្នាំ​២០២៤ ក្រសួង​មហាផ្ទៃ​បន្ត​កិច្ចសហប្រតិបត្តិការ​ប្រយុទ្ធ​ប្រឆាំង​ឧក្រិដ្ឋកម្ម​ឆ្លងដែន​បាន​៦០៦​ករណី​ - ​ឯកឧត្តម​អភិ​សន្តិ​បណ្ឌិត ស សុខា ណែនាំ​ឱ្យ​សិក្សា​បញ្ជូន​នគរបាល​ល្មើស​វិន័យ ទៅ​ធ្វើការ​នៅ​ព្រំដែន ពី ៣ ទៅ ៦​ខែ​ - ផ្លូវ​ថ្មើរជើង (Walk Street) ភ្នំពេញ បាន និង​កំពុង​ទទួល​បាន​ការចាប់​អារម្មណ៍​យ៉ាងខ្លាំង​ពី​ប្រជាពលរដ្ឋ ជាពិសេស ប្រជាពលរដ្ឋ​ដែល​រស់នៅ​ក្នុង​រាជធានី​ភ្នំពេញ​ - ឯកអគ្គរដ្ឋទូត​ហ្វាំង​ឡ​ង់​ថ្មី ប្ដេជ្ញា​ពង្រឹង និង​ពង្រីក​កិច្ចសហប្រតិបត្តិការ​ជាមួយ​កម្ពុជា ឱ្យ​កាន់តែ​រីកចម្រើន​បន្ថែម​ទៀត - សម្តេច​មហា​បវរ​ធិបតី ហ៊ុន ម៉ា​ណែ​ត​អញ្ជើញ​ជា​អធិបតី​ដ៏​ខ្ពង់ខ្ពស់ ក្នុង​ពិធី​ប្រគល់​សញ្ញាបត្រ​ជូន​ដល់​និស្សិត​ជ័យលាភី​ចំនួន ៤ ៤២៦​នាក់ (​នារី ៣ ៩២៤​នាក់​) នៅ​វិទ្យាស្ថាន​វ៉ាន់ដា
ក្រុមការងារ​អាវុធហត្ថ​រាជធានី​ភ្នំពេញ នាំយក​អំណោយ​សួរសុខទុក្ខ​គ្រួសារ​លោក​អនុសេនីយ៍ឯក ហ៊ុន ឡា ជំនួយការ​អាវុធហត្ថ​ខណ្ឌដូនពេញ ដែល​ជួប​ទុក្ខលំបាក​ដោយសារ​អគ្គីភ័យ​ឆាបឆេះ​គេហដ្ឋាន​
ក្រុមការងារ​អាវុធហត្ថ​រាជធានី​ភ្នំពេញ នាំយក​អំណោយ​សួរសុខទុក្ខ​គ្រួសារ​លោក​អនុសេនីយ៍ឯក ហ៊ុន ឡា  ជំនួយការ​អាវុធហត្ថ​ខណ្ឌដូនពេញ ដែល​ជួប​ទុក្ខលំបាក​ដោយសារ​អគ្គីភ័យ​ឆាបឆេះ​គេហដ្ឋាន​
​នា​រសៀល​ថ្ងៃ​ទី​១៧ ខែ​សីហា ឆ្នាំ​២០២២ លោក​ឧត្តមសេនីយ៍ឯក រ័ត្ន ស្រ៊ាង មេបញ្ជាការរង កងរាជអាវុធហត្ថ​លើ​ផ្ទៃ​ប្រទេស មេបញ្ជាការ​កងរាជអាវុធហត្ថ​រាជធានី​ភ្នំពេញ បាន​ចាត់​ក្រុមការងារ ដឹកនាំ​ដោយ លោក​ឧត្ដមសេនីយ៍ត្រី ម៉ក់ សា​វុទ្ធី មេបញ្ជាការរង កងរាជអាវុធហត្ថ​រាជធានី​ភ្នំពេញ នាំយក​ថវិកា គ្រឿងឧបភោគ​បរិភោគ និង​សម្ភារៈ​មួយចំនួន​ចូលរួម​ចំណែក​សម្រាលទុក្ខ​លំបាក​ដល់​គ្រួសារ​លោក​អនុសេនីយ៍ឯក ហ៊ុន ឡា ជំនួយការ​អាវុធហត្ថ​ខណ្ឌដូនពេញ ដែល​ជួប​ទុក្ខ​ដោយសារ​អគ្គីភ័យ​ឆាបឆេះ​គេហដ្ឋាន​។
​ឆ្លៀត​ក្នុង​ឱកាស​នោះ ក្រុមការងារ បាន​នាំយក​ថវិកា​ចំនួន 4 លាន​រៀល​, ស័ង្គសី 50 សន្លឹក​, អង្ករ 2 បាវ​, មី 1 កេស​ធំ​, ទឹក​សុទ្ធ 2 កេស​, ត្រីខកំប៉ុង 2 យួរ​, ទឹកត្រី​ទឹកស៊ីអ៊ីវ 2 យួរ និង អំណោយ​របស់​មូលដ្ឋាន​អាវុធហត្ថ​ខណ្ឌដូនពេញ មាន អង្ករ 2 បាវ​, មី 2 កេស​តូច​, ទឹកស៊ីអ៊ីវ 2 យួរ​, ទឹក ត្រី 2 យួរ​, ត្រីខកំប៉ុង 1 កេស​, ទឹក​សុទ្ធ 5 កេស ទឹកក្រូច 2 កេស និង ថវិកា 1 លាន 73 ម៉ឺន​រៀល ព្រមទាំង សាលាខណ្ឌ​ដូនពេញ បាន​ជួយ​ឧបត្ថម្ភ​ជា​ថវិកា​ចំនួន 1 លាន 20 ម៉ឺន​រៀល ជា​អំណោយ​សួរសុខទុក្ខ និង​ទុក​ជា​ការចែករំលែក​សម្រាល​បន្ទុកគ្រួសា​រលោក​អនុសេនីយ៍ឯក ហ៊ុន ឡា ផងដែរ​៕