សម្តេច​មហា​បវរ​ធិបតី ហ៊ុន ម៉ា​ណែ​ត អញ្ជើញ​ជា​អធិបតី ក្នុង​ពិធី​សម្ពោធ​ដាក់​ឱ្យ​ប្រើប្រាស់​ជា​ផ្លូវការ អគារសិក្សា អគារ​ស្នាក់នៅ​របស់​គ្រូបង្រៀន ទីចាត់ការ និង​អគារ​កាត់ដេរ នៅ​វិទ្យាល័យ ហ៊ុន​សែន វាលរេញ - ឯកឧត្តម​អភិ​សន្តិ​បណ្ឌិត ស សុខា លើកទឹកចិត្ត​អង្គការ​ដៃគូ​ជាតិ និង​អន្តរជាតិ និង​ណែនាំ​អាជ្ញាធរ​ជាប់​ព្រំដែន ត្រៀម​បង្ការ ទប់ស្កាត់​ជនអន្ដោប្រវេសន៍ ចេញ​-​ចូល​កម្ពុជា ដោយ​ខុសច្បាប់ នា​ឱកាស​បុណ្យចូលឆ្នាំ​ខ្មែរ​! - សម្ដេច​មហា​បវរ​ធិបតី ហ៊ុន ម៉ា​ណែ​ត អះអាងថា រាជរដ្ឋាភិបាល​កម្ពុជា​បន្ដ​គន្លង​ដ៏​ល្អ​ប្រពៃ​របស់​សម្ដេច​តេជោ ហ៊ុន សែន ក្នុង​ការយកចិត្តទុកដាក់​សាសនិក​ខ្មែរឥស្លាម​តាំង​ពី​ចូល​ខែ​រ៉ា​ម៉ា​ឌន និង​បញ្ចប់ - រួម​គ្នា​អភិវឌ្ឍ​ទេសចរណ៍​ប្រកបដោយ​បរិ​យាប​ន្ន និង​ការអភិវឌ្ឍ​ទេសចរណ៍​នៅ​នឹង​កន្លែង ដើម្បី​ជួយ​លើកកម្ពស់​ជីវភាព​ប្រជាពលរដ្ឋ​ក្នុង​សហគមន៍​ - សម្តេច​តេជោ ហ៊ុន សែន អញ្ជើញ​ជា​អធិបតី​ក្នុង​ពិធី​អបអរសាទរ និង​បំពាក់​ឋានន្តរសក្តិ​ថ្នាក់​នាយ​ឧត្តមសេនីយ៍ផុត​លេខ ផ្កាយ​មាស ៥ ជូន សម្តេច​ពិជ័យ​សេនា ទៀ បាញ់ និង​សម្តេច​កិត្តិ​សង្គហ​បណ្ឌិត ម៉ែន សំអន - ឆ្នាំ​២០២៤ ក្រសួង​មហាផ្ទៃ​បន្ត​កិច្ចសហប្រតិបត្តិការ​ប្រយុទ្ធ​ប្រឆាំង​ឧក្រិដ្ឋកម្ម​ឆ្លងដែន​បាន​៦០៦​ករណី​ - ​ឯកឧត្តម​អភិ​សន្តិ​បណ្ឌិត ស សុខា ណែនាំ​ឱ្យ​សិក្សា​បញ្ជូន​នគរបាល​ល្មើស​វិន័យ ទៅ​ធ្វើការ​នៅ​ព្រំដែន ពី ៣ ទៅ ៦​ខែ​ - ផ្លូវ​ថ្មើរជើង (Walk Street) ភ្នំពេញ បាន និង​កំពុង​ទទួល​បាន​ការចាប់​អារម្មណ៍​យ៉ាងខ្លាំង​ពី​ប្រជាពលរដ្ឋ ជាពិសេស ប្រជាពលរដ្ឋ​ដែល​រស់នៅ​ក្នុង​រាជធានី​ភ្នំពេញ​ - ឯកអគ្គរដ្ឋទូត​ហ្វាំង​ឡ​ង់​ថ្មី ប្ដេជ្ញា​ពង្រឹង និង​ពង្រីក​កិច្ចសហប្រតិបត្តិការ​ជាមួយ​កម្ពុជា ឱ្យ​កាន់តែ​រីកចម្រើន​បន្ថែម​ទៀត - សម្តេច​មហា​បវរ​ធិបតី ហ៊ុន ម៉ា​ណែ​ត​អញ្ជើញ​ជា​អធិបតី​ដ៏​ខ្ពង់ខ្ពស់ ក្នុង​ពិធី​ប្រគល់​សញ្ញាបត្រ​ជូន​ដល់​និស្សិត​ជ័យលាភី​ចំនួន ៤ ៤២៦​នាក់ (​នារី ៣ ៩២៤​នាក់​) នៅ​វិទ្យាស្ថាន​វ៉ាន់ដា
អភិបាល​ខេត្ត​កំពង់ធំ អញ្ជើញ​ជា​អធិបតី​ក្នុង​ពិធី​ប្រកាស​ចូល​កាន់​មុខ​តំណែង​លោក លោក ស៊ិន វណ្ណ​វុឌ្ឍ ជា​អភិបាល​ស្រុក​សណ្ដាន់​
(​កំពង់ធំ​): ឯកឧត្តម ងួន រតនៈ អភិបាល​នៃ​គណៈ​ខេត្តកំពង់ធំ នា​ព្រឹក​ថ្ងៃទី​៣១ ខែ​សីហា ឆ្នាំ​២០២២ អញ្ជើញ​ជា​អធិបតី​ក្នុង​ពិធី​ប្រកាស​ចូល​កាន់​មុខ​តំណែង​លោក ស៊ិន វណ្ណ​វុឌ្ឍ ជា​អភិបាល​ស្រុក​សណ្ដាន់ ជំនួស​លោក អ៊ុត វណ្ណ​រ៉ា ដែល​ផ្ទេរ​តំណែង​ទៅ​កាន់​ស្រុក​កំពង់ស្វាយ​ថ្នីៗ​នេះ​។ ដើម្បី​បន្ត​គាំទ្រ​លោក​អភិបាលស្រុក​ថ្មី ដូច​អ្វី​ដែល​យើង​ធ្លាប់បាន គាំទ្រ​អភិបាលស្រុក​ចាស់ ដើម្បី​សម្រេច​គោលដៅ​តែ​មួយ ចំពោះ​ការងារ​រដ្ឋបាល ការដោះស្រាយ​បញ្ហា​ប្រឈម សំណូមពរ ការផ្ដល់សេវា​សាធារណៈ ការរក្សាសន្តិសុខ​សណ្តាប់ធ្នាប់ នៅក្នុង​មូលដ្ឋាន​ឲ្យបាន​ល្អ​ប្រសើ​រ​ជា​បន្តបន្ទាប់​តទៅទៀត ។
​ថ្លែង​នៅក្នុង​កម្មវិធី លោក​អភិបាល​ខេត្ត​កំពង់ធំ បាន​មានប្រសាសន៍ថា​៖ ក្នុងនាម​ជា​មន្ត្រីរាជការ​បម្រើ​ប្រជាពលរដ្ឋ ត្រូវ​ធ្វើឲ្យ​ប្រជាពលរដ្ឋ​ស្រឡាញ់ មាន​ភាពជឿជាក់ និង ទុកចិត្ត ការគ្រប់គ្រង​បុគ្គលិក​នេះ​បាន​ល្អ ជាមួយ​វិន័យ​ឱ្យមាន​ប្រសិទ្ធ​ផល​ការងារ នៅតាម​អង្គភាព និង តាម​មូលដ្ឋាន​របស់​បងប្អូន​។ ការ​ដាស់តឿន​ជំរុញ​បន្ថែម នូវ​កិច្ចការ​ប្រចាំ​ថ្ងៃ​ទាក់ទង​នឹង​ការថែរក្សា​សន្តិសុខ​សណ្ដាប់ធ្នាប់​សាធារណៈ ស្ថេរភាព​នយោបាយ ដើម្បី​និរន្តរភាព​រដ្ឋបាល​ក្នុង​ការផ្ទេរ​ភារកិច្ច លោក​អភិបាល​នៅទីនេះ ។​
​ឯកឧត្តម ងួន រតនៈ ក៏​បាន​លើកទឹកចិត្ត​ដល់ លោក ស៊ិន វណ្ណ​វុឌ្ឍ អភិបាលស្រុក​ដែល​ត្រូវ​ចូលកាន់​មុខតំណែង​ថ្មី​នាពេលនេះ ត្រូវ​យកចិត្តទុកដាក់​នូវ​ការងារ​
​គ្រប់គ្រង​មួយ​ចំនួន អំពី​ការផ្តល់​សេវា​សាធារណៈ និង​ការដោះស្រាយ​បញ្ហា​ប្រឈម​នៅ​មូលដ្ឋាន ត្រូវ​បន្ត​ខិតខំ​លើកកម្ពស់​ក្នុង​ការផ្តល់​សេវា​ចាំបាច់​នានា​ដូចជា សេវា សុខាភិបាល អប់រំ សង្គមកិច្ច និង សេវា​សាធារណៈ​ដទៃ​ទៀត ប្រកបដោយ​ស្មារតី​ទទួលខុសត្រូវ​ខ្ពស់ មាន តម្លាភាព និង គណនេយ្យភាព​ចំពោះ​ប្រជាពលរដ្ឋ​។
​អំពី​សន្តិសុខ សណ្តាប់ធ្នាប់​សាធារណៈ និង សុវត្ថិភាព​សង្គម គណៈបញ្ជាការ​ឯកភាព​រដ្ឋបាល​ស្រុក ត្រូវ​ដឹកនាំ​អាជ្ញាធរ កងកម្លាំង​មាន​សមត្ថកិច្ច​គ្រប់​លំដាប់​ថ្នាក់ ឲ្យ​បង្កើន​ការថែរក្សា​ការពារ​សន្តិសុខ និង សណ្តាប់ធ្នាប់​សាធារណៈ ក្នុង​ក្របខ័ណ្ឌ​ស្រុក​ទាំងមូល ចូលរួម​អនុវត្ត​គោលនយោបាយ “​ភូមិ ឃុំ​មាន​សុវត្ថិភាព​” ដើម្បី​រួម​គ្នា​បង្ការ ទប់ស្កាត់ បង្ក្រាប​បទល្មើស​គ្រប់​ប្រភេទ​នៅ​តាម​មូលដ្ឋាន​រៀងៗ​ខ្លួន ។ ពង្រឹង​វិធានការ​រដ្ឋបាល និង​វិធានការ​ច្បាប់ ក្នុង​ការអនុវត្ត​ច្បាប់​ចរាចរ​ផ្លូវគោក ដើម្បី​កាត់បន្ថយ​គ្រោះថ្នាក់​ចរាចរណ៍​បន្ថែម​ទៀត ។​
​ជា​ចុងក្រោយ ឯកឧត្តម​ក៏បាន​ផ្តាំផ្ញើ​ដល់​អ្នកចូលរួម​ទាំងអស់ ដើម្បី​រួមគ្នា​សម្រេច​គោលដៅ​ជាច្រើន ត្រូវខិតខំ​ពង្រឹងស្មារតី​សាមគ្គីភាព ឯកភាព​ផ្ទៃក្នុង​ឲ្យបាន​ល្អ​នៅក្នុង​ក្រុមប្រឹក្សា គណៈ​អភិបាល មន្ត្រីរាជការ និង​កងកម្លាំង​មាន​សមត្ថកិច្ច​គ្រប់​លំដាប់​ថ្នាក់​។
​ដោយ​ឈរ​លើ​មូលដ្ឋាន​នៃ​ការលើកកម្ពស់​ប្រសិទ្ធភាព​ការងារ ការគោរព​ច្បាប់ គោរព​គោលការណ៍​នានា របស់​រដ្ឋ និង​ពង្រឹង​របៀបរបប​ធ្វើ​ការងារ ដើម្បី​លើកកម្ពស់​ការទទួលខុសត្រូវ និង ភាពជា​ម្ចាស់​របស់​មន្ត្រី​នៅក្នុង​ការបំពេញ​តួនាទី ភារកិច្ច​របស់​ខ្លួន សំដៅ​អភិវឌ្ឍន៍​មូលដ្ឋាន និង ឆ្លើយតប​ចំពោះ​តម្រូវការ​របស់​ប្រជាពលរដ្ឋ​ក្នុង​ដែន​សមត្ថកិច្ច​របស់​ខ្លួន ។
​សូម​លោក​អភិបាលស្រុក​ថ្មី​ខិតខំ​រៀនសូត្រ​នៅក្នុង​ភូមិសាស្ត្រ​រដ្ឋបាល​នៅទីនេះ ទោះបី​ធ្លាប់ធ្វើ​អភិបាល​ស្រុក​នៅ​កន្លែង​ផ្សេង​ធ្លាប់ធ្វើ​ជា​នាយករង​នៅ​សាលាខេត្ត តែ នៅ​ភូមិសាស្ត្រ​មួយ ដែល​មាន​បញ្ហា​មួយ​ផ្សេង​ទៀត​ត្រូវ​រៀនសូត្រ​ពី​អ្នក​នៅ​ទី​នេះ​ឱ្យ​មាន​លក្ខណ​ល្អប្រសើរ ៕