សម្តេច​មហា​បវរ​ធិបតី ហ៊ុន ម៉ា​ណែ​ត អញ្ជើញ​ជា​អធិបតី ក្នុង​ពិធី​សម្ពោធ​ដាក់​ឱ្យ​ប្រើប្រាស់​ជា​ផ្លូវការ អគារសិក្សា អគារ​ស្នាក់នៅ​របស់​គ្រូបង្រៀន ទីចាត់ការ និង​អគារ​កាត់ដេរ នៅ​វិទ្យាល័យ ហ៊ុន​សែន វាលរេញ - ឯកឧត្តម​អភិ​សន្តិ​បណ្ឌិត ស សុខា លើកទឹកចិត្ត​អង្គការ​ដៃគូ​ជាតិ និង​អន្តរជាតិ និង​ណែនាំ​អាជ្ញាធរ​ជាប់​ព្រំដែន ត្រៀម​បង្ការ ទប់ស្កាត់​ជនអន្ដោប្រវេសន៍ ចេញ​-​ចូល​កម្ពុជា ដោយ​ខុសច្បាប់ នា​ឱកាស​បុណ្យចូលឆ្នាំ​ខ្មែរ​! - សម្ដេច​មហា​បវរ​ធិបតី ហ៊ុន ម៉ា​ណែ​ត អះអាងថា រាជរដ្ឋាភិបាល​កម្ពុជា​បន្ដ​គន្លង​ដ៏​ល្អ​ប្រពៃ​របស់​សម្ដេច​តេជោ ហ៊ុន សែន ក្នុង​ការយកចិត្តទុកដាក់​សាសនិក​ខ្មែរឥស្លាម​តាំង​ពី​ចូល​ខែ​រ៉ា​ម៉ា​ឌន និង​បញ្ចប់ - រួម​គ្នា​អភិវឌ្ឍ​ទេសចរណ៍​ប្រកបដោយ​បរិ​យាប​ន្ន និង​ការអភិវឌ្ឍ​ទេសចរណ៍​នៅ​នឹង​កន្លែង ដើម្បី​ជួយ​លើកកម្ពស់​ជីវភាព​ប្រជាពលរដ្ឋ​ក្នុង​សហគមន៍​ - សម្តេច​តេជោ ហ៊ុន សែន អញ្ជើញ​ជា​អធិបតី​ក្នុង​ពិធី​អបអរសាទរ និង​បំពាក់​ឋានន្តរសក្តិ​ថ្នាក់​នាយ​ឧត្តមសេនីយ៍ផុត​លេខ ផ្កាយ​មាស ៥ ជូន សម្តេច​ពិជ័យ​សេនា ទៀ បាញ់ និង​សម្តេច​កិត្តិ​សង្គហ​បណ្ឌិត ម៉ែន សំអន - ឆ្នាំ​២០២៤ ក្រសួង​មហាផ្ទៃ​បន្ត​កិច្ចសហប្រតិបត្តិការ​ប្រយុទ្ធ​ប្រឆាំង​ឧក្រិដ្ឋកម្ម​ឆ្លងដែន​បាន​៦០៦​ករណី​ - ​ឯកឧត្តម​អភិ​សន្តិ​បណ្ឌិត ស សុខា ណែនាំ​ឱ្យ​សិក្សា​បញ្ជូន​នគរបាល​ល្មើស​វិន័យ ទៅ​ធ្វើការ​នៅ​ព្រំដែន ពី ៣ ទៅ ៦​ខែ​ - ផ្លូវ​ថ្មើរជើង (Walk Street) ភ្នំពេញ បាន និង​កំពុង​ទទួល​បាន​ការចាប់​អារម្មណ៍​យ៉ាងខ្លាំង​ពី​ប្រជាពលរដ្ឋ ជាពិសេស ប្រជាពលរដ្ឋ​ដែល​រស់នៅ​ក្នុង​រាជធានី​ភ្នំពេញ​ - ឯកអគ្គរដ្ឋទូត​ហ្វាំង​ឡ​ង់​ថ្មី ប្ដេជ្ញា​ពង្រឹង និង​ពង្រីក​កិច្ចសហប្រតិបត្តិការ​ជាមួយ​កម្ពុជា ឱ្យ​កាន់តែ​រីកចម្រើន​បន្ថែម​ទៀត - សម្តេច​មហា​បវរ​ធិបតី ហ៊ុន ម៉ា​ណែ​ត​អញ្ជើញ​ជា​អធិបតី​ដ៏​ខ្ពង់ខ្ពស់ ក្នុង​ពិធី​ប្រគល់​សញ្ញាបត្រ​ជូន​ដល់​និស្សិត​ជ័យលាភី​ចំនួន ៤ ៤២៦​នាក់ (​នារី ៣ ៩២៤​នាក់​) នៅ​វិទ្យាស្ថាន​វ៉ាន់ដា
​អភិបាលខេត្ត​កំពង់ចាម និង​មន្ដ្រី​ជុំវិញ​ខេត្ត បន្ត​អញ្ជើញ​ចូលរួម​កាន់បិណ្ឌ​២ នៅ​វត្ត ខេវ័​ន្ត​បឹង​ស្នាយ និង​វត្ត ជោត​នារា​ម​បឹងកុក ក្រុង​កំពង់ចាម​
(​កំពង់ចាម​) :​ព្រឹក​ថ្ងៃ​ទី​១២ ខែ​កញ្ញា ឆ្នាំ​២០២២ នេះ ត្រូវ​នឹង​ថ្ងៃ​២​រោច ខែ​ភទ្របទ គឺជា​ថ្ងៃ​កាន់​បិណ្ឌ ២ នៃ​ពិធី​បុណ្យ​ភ្ជុំ​បិណ្ឌ ទៅ​តាម​ប្រពៃណី​ព្រះពុទ្ធសាសនា​ដែល​ជា​សាសនា​របស់​រដ្ឋ ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់​ដា អភិបាល​នៃ​គណៈ​អភិបាលខេត្ត​កំពង់ចាម និង ខ្លូត ផន ប្រធាន​ក្រុមប្រឹក្សា​ខេត្ត ព្រមទាំង ថ្នាក់ដឹកនាំ មន្ត្រីរាជការ​ជុំវិញ​ខេត្ត អញ្ជេី​ញ កាន់​បិណ្ឌ វេន​ទី​២ នៅ​វត្ត​ខេ​មវ័ន្ត បឹង​ស្នាយ សង្កាត់​សំបួរមាស និង​វត្តជោត​នារា​ម​បឹងកុក ស្ថិតក្នុង​សង្កាត់​បឹង​កុក ក្រុង​កំពង់ចាម ។​
​ក្នុងឱកាស​នោះ ឯកឧត្តម អភិបាលខេត្ត ប្រធាន​ក្រុមប្រឹក្សា​ខេត្ត និង​សហការី បាន​អញ្ជើញ​រាប់បាត្រ​ឧទ្ទិស​កុសល្យផល​បុណ្យ ជូន​ដល់​ញាតិ​កាល​ទាំង​០៧​សន្តាន និង​ដួងព្រលឹង​យុទ្ធជន​យុទ្ធ​នារី​ទាំងអស់​ដែល​បាន​ពលី​កម្ម បូជា​សាច់​ស្រស់​ឈាម​ស្រស់ វាយ​រំដោះ​ការពារ​ទឹកដី នាំយក​នូវ​សុខសន្តិភាព​ជូន​ជាតិ​មាតុភូមិ​កម្ពុជា​នៃ​យើង ដោយ​សទ្ធា​ជ្រះថ្លា​បំផុត​។​
​ឯកឧត្តម អភិបាលខេត្ត ក៏​បាន​មានមតិ សំណេះសំណាល ទៅកាន់​លោក​តា លោកយាយ និង​បងប្អូន​ប្រជា​ពុទ្ធបរិស័ទ ដែល​អញ្ជើញ​ក្នុង​ពិធី​នោះ​ប្រកប​ដោយ​ភាព ស្និត​ស្នាល និង​កក់ក្តៅ ស្ថិត​ក្រោម​ម្លប់​សុខសន្តិភាព​។​